Sanitace.cz - na úvodní stranu
 

Ošetřování lesklých povrchů přípravkem TM® WS 300

Pro vysoký lesk měděných a nerezových povrchů

1. Proč čistit?

Čistý a vysoce lesklý povrch technologického zařízení ve vašem minipivovaru dotváří pozitivní dojem na vašeho hosta a vzbuzuje u něj chuť na vaše pivo.

2. Jak často čistit?

Zde záleží pouze na optickém znečištění zařízení. Je možné čistit jednou týdně nebo i dvakrát až třikrát dle potřeby.

3. Pozor!!

Povrch zařízení musí být ochlazen. Není možné čistit povrchy, které jsou horké. Mohlo by dojít k nežádoucímu zbarvení kovů do modra a nebo na druhé straně může dojít k zaschnutí zbytků přípravku.

4. Jakým přípravkem čistíme?

Přípravek TM® WS 300: je kyselý, kapalný koncentrát, který ředíme v poměru 1:10 až 1:20 a při nanášení jeho roztoku použijeme kartáč a hadřík

5. Jak správně čistíme?

a) nerezová ocel:

roztok přípravku TM® WS 300 naneseme ručně s pomocí kartáče či utěrky na čištěný povrch a postupujeme vždy tak, že nanášíme přípravek od spodu na horu. Počkáme zhruba 5 až 10 minut (pozor: přípravek nesmí zaschnout) až se začne povrch lesknout a opláchneme vodou a vyleštíme čistým hadříkem.

b)měď:

1) při běžném znečištění: roztok přípravku TM® WS 300 naneseme ručně s pomocí kartáče či utěrky od spodu na horu. Počkáme zhruba 5 až 10 minut (pozor: přípravek nesmí zaschnout) až se začne povrch lesknout a opláchneme vodou a vyleštíme čistým hadříkem.

2) při velkém znečištění: připravíme roztok z 1 dílu přípravku TM® WS 300, z 1 dílu velmi jemného písku a 1 díl ležáckých kvasinek. Z těchto ingrediencí připravíme mícháním pastu, kterou naneseme ručně s pomocí kartáče či utěrky na měděný povrch. Po 5 až 10 minutách (pozor: přípravek nesmí zaschnout) až se začne povrch lesknout a opláchneme vodou a vyleštíme čistým hadříkem. Takto připravená pasta lépe drží na naneseném povrchu a zaručuje delší účinnost přípravku na ošetřovaný povrch. Při velmi velkém znečištění lze tento postup i několikrát opakovat.

6. Bezpečnost práce

Přípravek TM® WS 300 nesmí přijít do kontaktu s přípravky obsahujícími chlór jako např.: TM® CIP 22 , protože by mohlo dojít k uvolnění jedovatého chlóru. Při práci s koncentrátem či roztokem přípravku TM® WS 300 používejte ochranné pomůcky (gumové rukavice, ochranné brýle atp.). Při potřísnění kůže či očí okamžitě důsledně vypláchněte vodou a při přetrvávajících potížích vyhledejte lékaře.
V případě likvidace roztoku TM® WS 300 při vypouštění do kanalizace s biologickou čističkou vod je třeba roztok zředit a zneutralizovat pomocí louhu nebo velkého množství vody na pH = 6,5-8,5.
Přípravek TM® WS 300 se nesmí vypouštět do řek a jezer. Hrozí nebezpečí fosforizace vod.
Přípravek TM® WS 300 obsahuje fosfáty, které v biologických čističkách působí pozitivně, ale v přírodních vodách mohou způsobit nežádoucí růst řas.

 
Sanitace.cz - na úvodní stranu
 Produkty a služby 

 Pivovarnictví a výrobci nápojů
Pivovary a výrobci nealko nápojů
Minipivovary
Koncept hygieny minipivovarů
TM CIP 22
TM BISTERIL
TM WS 300
TM DESANA - kontrolní sanitace
TM DESANA MAXfp
TM 70 - statická dezinfekce
TM NEUTRAL C
TM AMICAL
Sladovnictví
Gastronomie
Vinařství
Ostatní potravinářské provozy
Překlady a tlumočení
Reference
Aktuální nabídka

 
 Doporučujeme:

TM® Desana Max
TM® Amical
Výčepní přívěsy
Dochlazovače - kufry
Video - sanitace
 

Novinky e-mailem
Chci se přihlásit
k odběru novinek:
Copyright © 2003-2004 Michal Vostřel. Všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebGet © 2003-2004 IT STUDIO s.r.o.